J.Hudenko:
“Dzelzceļa infrastruktūra un tās saites ar tautsaimniecību veido ļoti sarežģītu
organizatorisko, tehniski – tehnoloģisko, vides un sociāli – ekonomisko sistēmu, ko ietekmē dažādos tautsaimniecības līmeņos pieņemtie vadības lēmumi.”
Nodērīgās saiknes
- Freight Model Improvement Program
- Amerikāņu zinātnieki ir ārkārtīgi efektīvi, lai nedublēt pētījumus, parasti viss ir smuki apkopots atsevišķās vietnēs 🙂 Tā arī šeit vienuviet viss par kravu pārvadājumu modelēšanu: dati, modeļi, pētījumi!
Manas publikācijas latviešu valodā
- Promocijas darbs «Publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras optimālas attīstības modeļu izstrāde un pielietošana»
- 2017.gada 16. jūnijā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē, aizstāvēju Promocijas darbu ekonomikas doktora grāda iegūšanai, darbs izstrādāts Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedrā.
- The Development of the Baltic Sea Region as a Centre of Global Logistics: the Situation Report and Future Prospects
- This prospective study was designed to investigate specific KPIs being used for terminal group operations in the multimodal transportation chain of the Baltic region using the existing knowledge and considering the core competitiveness of the terminal group.
- VPP EKOSOC-LV monogrāfija “Simtam pāri. Viedā Latvija”.
- Šīs monografijas sadaļas projektā “Latvijas uzņēmumu konkurētspēja ārējos tirgos un priekšlikumi tās stiprināšanai” kuru vadīja LZA akadēmiķis, RTU profesors Dr. habil. oec. Remigijs Počs, esmu līdzautore. Tajā iekļautas atziņas no mana promocijas darbā.
- Ziemeļjūras-Baltijas jūras dzelzceļa kravu pārvadājumu koridora paplašināšanas perspektīvas Latvijā.
- Šajā perzentācijā “Transbaltika 2019” konferencē, Rīgā, 30.05.2019, izskaidroju par iespējām nozarei iesaistīties 8.Eiropas kravu dzelzceļa koridora darbībā, kā arī pamatoju nepieciešamību iesaistīties koridorā ar tīklu līdz Daugavpils un Rēzekne pierobežas stacijām.
- Latvijas dzelzceļa konkurētspēja Baltijas jūras reģionā.
- Šajā prezentācijā, kuru biju veikusi kopā ar R.Poču LU 74.konference 2016.gada februārī, bijam askatījuši Latvijas dzelzceļa sektora uzņēmumu konkurētspējas kvantitatīvie rādītāji.
- «Dimanta» modelis vs «Dzintara» modelis.
- LU 73.konferencē 2014.gadā februārī, Rīgā, es un profesors R. Počs vispārinājam esošo konkurētspējas vērtēšanas un un konkurētspējas stratēģiju izstrādes modeļu priekšrocības un trūkumus, un piedāvājam paplašināt klasiskā Portera modeļa kvantitatīvos rādītājus ar makrovides kvantitatīviem rādītājiem.