Justīna HUDENKO

Ekonomikas filozofija

Mana pieredze

PR2 – Расстановка акцентов

акцентыИногда случаются страшные вещи. Вот например, у конкурента вашего вдруг случилось реальное достижение. Ну там орден дали. Или на конкурсе он занял первое место, а вы сто двадцать первое. И он конкурент этот, нет чтобы помолчать скромненько, а пытается рекламу на этом сделать – распиариться. Перенести такое унижение совсем невозможно. Никак. Приходится расставлять правильные акценты.

Вот возьмем к примеру книгу Домбровского (премьера) “Как Латвия преодолела финансовый кризис” (“Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi”).  И так премьерствует, и в принципе народ догадывается кто участвует в преодолении кризиса. Нет, надо книгу. Ну и не выдерживает душа, требует задвинуть выпятившуюся голову:

1. Можно пройтись по организации выдавшей награду. Мол, и не престижная она и претенциозная. Выдает направо-налево и нашим и вашим. Или так – медаль то вы дали, а продукт-то и не нужен никому – залеживается: 

Mēnesi pēc publicēšanas Dombrovska grāmata jau nocenota 

(через месяц после публикации книга Домбровского уценена)

2. А можно всплеснуть руками – “Работать надо, а не награды зарабатывать”, “Было бы у меня время, я бы…” 

pa kuru laiku mūsu premjers to ir paspējis? 

(когда это наш премьер успел?)

3. Прекрасно сработает отвлекающий маневр. Вроде как, все это фигня по сравнению с мировой революцией…:

Bondars: Finanšu krīze ir pārvarēta, bet ekonomiskā krīze turpinās 

(Бондарс: финансовый кризис преодолен, но экономический кризис продолжается)

4. Или ссылка на другого эксперта:

Pēteris Strautiņš: Es to izlasīju, bet neko daudz jauna tur neatradu.

(Петерис Страутиньш: Я читал и ничего нового там не нашел)

Вот так. По существу, такое поведение в отношении временных фаворитов есть обычный инстинкт борьбы за лидирующее положение. Правильные акценты расставит Время. Вы же можете просто использовать – это как инструмент маркетинговой коммуникации. Злой, фальшивый и подлый, но просто инструмент.

—-

Citreiz notiek šausmīgās lietas. Apmērām, Jūsu konkurentam ir reāls sasniegums. Vel trakāk atzītais sasniegums. Tā ka viņš būtu konkursā dabūjis galeno balvu, bet Jūs priekšpedējo. Un konkurents Jūsējais ne vis klusinā’m priecājās par šādu izdevību. Nē. Viņš vēl mēģina uz tā rēķina reklāmu izveidot… Ta ir reāla pazemošana. To nevar tik vienkarš panest. Nāksies salikt akcentus pareizās vietās.

Piemērā izskatīsim Dombrovska (premjera) grāmatu “Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi”. Ko vinam vēl vajag? Tā jau kuru periodu premjēro un tauta apmērām zin, kas un kā to krīzi ir pārvārējis. Nē, vajag viņam grāmatu. Šausmas. Te neviens neizturēs… Rodas neatliekamā nepieciešmība kaut ko darīt:

1. Var nolaist pašu organizāciju kas izdeva balvu. Tipa, ka tie dod palabi-pakreisi, kam vien pagādās. Vai arī ja organzācijas prestižs nav apšaubāms (Dombrovskim līdzautoros ir ārzemes pētnieks) tad var par pašu produktu izteikties, it ka labs tas produkts, bet ne vienam nav vajadzīgs :

Mēnesi pēc publicēšanas Dombrovska grāmata jau nocenota 

2. Var uzmest rokas  – “jāstrādā, nevis balvas jāpelna”, “ja man būtu tam laiks…”

pa kuru laiku mūsu premjers to ir paspējis? 

 3. Lieliski nostrādās arī salīdzināšana ar kādu citu jomu…:

Bondars: Finanšu krīze ir pārvarēta, bet ekonomiskā krīze turpinās 

4. Vai arī cita eksperta atšķirīgs viedoklis:

Pēteris Strautiņš: Es to izlasīju, bet neko daudz jauna tur neatradu.

Tā luk. Faktiski šāda rīcība attiecībā uz laicīgiem favorītiem ir parasts instinkts cīnīties par līdera pozīciju barā. Patiesos akcentus saliks tikai Laiks. Bet Jūs varat vienkārši pielietot – kā mārketinga komunikāciju instrumentu. Ļauno un viltīgo, bet tikai līdzekli panākt uzvaru konkurences ciņā.

Tagged:

Related Posts